Šéf odboru informatiky Policejního prezidia odešel do civilu s měsíční rentou 62 tisíc - Finance - REGIONÁLNÍ NOVINY

Finance

Šéf odboru informatiky Policejního prezidia odešel do civilu s měsíční rentou 62 tisíc

4. června 2011, 08.40 | PRAHA | Bývalý šéf informatiky na Policejním prezidiu Gabriel Berži, odešel do důchodu s doživotní rentou vyšší než šedesát tisíc korun měsíčně. Dosáhl na ni díky ohromným milionovým odměnám, které získal v předchozích letech. V sobotním vydání o tom informují Lidové noviny (LN).

 

Jen v roce 2009 mu podle informací LN jeho nadřízení vyplatili odměny v celkové výši 1 085 000, rok předtím 1 208 000 korun. Policistům se totiž výsluha počítá ze mzdy vyplacené za poslední odsloužený rok. Současný policejní prezident Petr Lessy nechtěl konkrétní částku komentovat, ale připustil, že byly vypláceny. "To jsou excesy. I mně připadají neetické," řekl LN Lessy. Propříště tomu chce zabránit. Nedávno totiž vydal interní doporučení, aby celkové odměny za rok nepřesáhly u vrcholových manažerů půl milionu. "Je jasné, že soustružník dostane jinou odměnu než vrcholný manažer, který má pod sebou tisíc lidí. Nepřipustím ale, aby byly kvůli odměnám uměle navyšovány výsluhové nároky, jak se to dělo v minulosti," dodal.

Berži není jediný, kdo takto vysokou odměnu pobírá. Druhým "vyvoleným" je bývalý náměstek pro trestní řízení Jiří Houba. Ten měsíčně bere 62 663 korun.

Podle náměstka ministra vnitra Jaroslava Hrušky takové excesy vyvolávají nedůvěru v celý systém: "Výsluhy jsou primárně určeny příslušníkům sboru za to, že denně nasazují krk při výkonu služby."

Policejní exprezident Oldřich Martinů, za kterého se odměny vyplácely, se nechtěl vyjadřovat. Po mluvčí policie pouze odkázal na své starší prohlášení, kde píše, že si za svými rozhodnutími plně stojí. Vyjádření Beržiho se nepodařilo získat. Policejní prezidium LN odmítlo zprostředkovat kontakt.

Tématické zařazení:

 » Finance  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Nejsou peníze

Autor: K9 Muž

Založeno: 07.06.2011, 01:05
Odpovědí: 0

Tady jeden pohlavár - policista pobere cca 2,5 milionu za dva roky. Kolik takových tam ještě sedí? Poněkud tristně pak vyznívá fakt, že policie v těchto dnech v Bálkové ruší nejmodernější výcvikové středisko pro psí specialisty v ČR jen z důvodu, že nemůže najít cca 20 milionů na provoz. A to zde byly v posledních letech nákladem několika desítek milionů zbudovány desítky moderních kotců, zrekontruovány budovy, vyměněna okna a pod. Policii tak zůstanou pouze zcela nevyhovující výcvikové objekty, kdy jeden leží přímo v záplavové oblasti Berounky (v roce 2002 byl zaplaven do výše 1 patra) a druhý může bez problémů fungovat pouze do první návštevy hygienika (propadlé stropy, nehovující ubikace, na kterých musí spát frekventanti pouze se zavřenou pusou, aby jim do ní nepadaly myši).
Personální situace je rovněž tragická. Výcvik psů pro vyhledávání výbušnin mají vést lidé, kteří s takovými psy nikdy neodsloužili ani hodinu, výbušninu viděli jen na učebně a sami e svým psem speciální zkoušku složit nedokázali.
Nu což, ale hlavně, že se šetří a miliony na odměny a renty pro managment pořád ještě jsou ;-)

Odpovědět na příspěvek

 

 

Odpověď na příspěvek:

Tady jeden pohlavár - policista pobere cca 2,5 milionu za dva roky. Kolik takových tam ještě sedí? Poněkud tristně pak vyznívá fakt, že policie v těchto dnech v Bálkové ruší nejmodernější výcvikové středisko pro psí specialisty v ČR jen z důvodu, že nemůže najít cca 20 milionů na provoz. A to zde byly v posledních letech nákladem několika desítek milionů zbudovány desítky moderních kotců, zrekontruovány budovy, vyměněna okna a pod. Policii tak zůstanou pouze zcela nevyhovující výcvikové objekty, kdy jeden leží přímo v záplavové oblasti Berounky (v roce 2002 byl zaplaven do výše 1 patra) a druhý může bez problémů fungovat pouze do první návštevy hygienika (propadlé stropy, nehovující ubikace, na kterých musí spát frekventanti pouze se zavřenou pusou, aby jim do ní nepadaly myši).
Personální situace je rovněž tragická. Výcvik psů pro vyhledávání výbušnin mají vést lidé, kteří s takovými psy nikdy neodsloužili ani hodinu, výbušninu viděli jen na učebně a sami e svým psem speciální zkoušku složit nedokázali.
Nu což, ale hlavně, že se šetří a miliony na odměny a renty pro managment pořád ještě jsou ;-)


Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs