Šéf Sazky Hušák má nárok na zlatý padák, firma na jeho odchod nemá peníze - Finance - REGIONÁLNÍ NOVINY

Finance

Šéf Sazky Hušák má nárok na zlatý padák, firma na jeho odchod nemá peníze

2. června 2011, 08.26 | PRAHA | Generální ředitel krachující Sazky Aleš Hušák do poslední chvíle patřil k nejlépe placeným českým manažerům, velké odměny bral i v insolvenci firmy. A podle smlouvy má dostat odstupné v řádech desítek milionů, píší ve čtvrtečním vydání Hospodářské noviny.

 

Hušákův základní měsíční plat převyšoval milion korun, další požitky se pohybovaly kolem 15 milionů ročně. A ke královskému platu má šéf Sazky sjednaný také královský zlatý padák. "Odstupné je v desítkách milionů korun," řekl Hospodářským novinám zdroj, který zná Hušákovu manažerskou smlouvu v Sazce.

Vysoké odstupné je jedním z důvodů, proč Hušák dál formálně Sazce šéfuje. Na jeho odchod firma, která je bez peněz, prostě nemá.

K vysokému platu bral Hušák navíc každoročně milionové odměny. Tu poslední mu představenstvo schválilo už poté, co firma čelila insolvenčnímu řízení. Sám Hušák včera odmítl informace Hospodářských novin komentovat.

Tématické zařazení:

 » Finance  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs