7SEVEN

Sport

Lyžař Bauer chce dál dojet mezi prvními třemi

Ikona

4. ledna 2010, 16.46 | PRAHA | Český běžec na lyžích Lukáš Bauer, který po nadějném začátku letošní Tour de Ski klesl v nedělním klasickém sprintu v Oberhofu na čtrnácté místo, svůj cíl nemění, stále chce dojet mezi prvními třemi. Vítěz Tour de Ski z roku 2008 to řekl v pondělí na tiskové konferenci před závodem v Praze.

"Nemám proč měnit cíle, pořád chci bojovat o první tři místa," řekl Bauer, který po neděli ztrácí na vedoucího Pettera Northuga z Norska minutu a devět vteřin. "Včera se jelo na trati, na které jsem měl postoupit. Byl jsem hodně zklamaný a v cíli to na mně asi bylo dost vidět," omlouval se Bauer. "Dnes nemám velké ambice," řekl Bauer před pondělním pražským sprintem volnou technikou, který však musí jako součást Tour de Ski absolvovat.

"Sprint mi není vlastní. Mívám problém s tím, že chci jet strašně rychle a nedokážu se zklidnit a začít lyžovat. Včera v Oberhofu energie lítala kolem, ale dopředu to nejelo," vrátil se k nešťastnému závodu, v němž obsadil třiačtyřicáté místo v kvalifikaci a nepostoupil do vyřazovacích bojů. "Nemám ani dost zkušeností, jak načasovat přípravu, například kdy jít na start, abych byl v klidu a přitom moc nevychladl. Vlastně při sprintech stáje improvizuju," přiznal Bauer.

"V Itálii pak budu muset útočit v každém závodě," připomněl zbývající čtyři etapy Tour de Ski. Lyžaře čeká ve středu 35 kilometrů dlouhá bruslařská etapa mezi dvěma italskými středisky Cortina d´Ampezzo a Toblach, čtvrtečních deset kilometrů klasicky v Toblachu, sobotní klasická dvacítka s hromadným startem ve Val di Fiemme a nedělní volná desetikilometrová etapa se závěrečným výběhem na vrch Alpe Cermis ve Val di Fiemme.

Bauer vyhrál Tour de Ski v roce 2008, loni v seriálu triumfoval Švýcar Dario Cologna, první ročník v roce 2007 se stal kořistí Tobiase Angerera z Německa.