Real Madrid utrpěl nejtrapnější prohru v historii - Sport - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Sport

Real Madrid utrpěl nejtrapnější prohru v historii

Ikona

28. října 2009, 09.57 | MADRID | Španělský fotbalový gigant Real Madrid, utrpěl v úterý jednu z nejvíce ponižujících porážek v hrdé historii klubu, když ve Španělském královském poháru (Copa del Rey) prohrál na hřišti třetiligového týmu Alcorcon 0:4. Informace přinesl ve středu španělský deník As.

Tým kouče Manuela Pellegriniho, nejdražší mužstvo v historii fotbalu, mohlo ve skandálním úterním večeru inkasovat ještě víckrát, nebýt kvalitních zákroků polského brankáře Jerzyho Dudka, který nastupuje v základní sestavě velmi zřídka.

Radio Marca dokonce zápas popsalo jako historickou "noc ostudy" Realu Madrid. Naopak Borja Perez, dvougólový hrdina domácího Alcorconu, se rozplýval nad nádherným a neuvěřitelným večerem.

Real nevyhrál pohárovou soutěž od roku 1993 a loni vypadl rovněž s třetiligovým Irunem, tehdy byl vyhozen německý trenér týmu Bernd Schuster. Podobný výpadek může Real čekat i letos. Odveta na Estadio Bernabeu čeká madridský tým 10. listopadu. Ovšem Pellegrini už u toho nemusí být, pokud se výsledky týmu rychle nezvednou.

Jako obvykle Real v těchto fázích poháru nechal odpočívat největší hvězdy. Nehráli například Kaká, Xabi Alonso a Iker Casillas. Alcorcon, průmyslové předměstí Madridu, překvapil Real rychlým a agresivním nástupem a rychlostí. Domácí Borja Perez zbláznil stadion už v 16. minutě, kdy vstřelil vedoucí gól.

O šest minut později si Alváro Arbeloa, jedna z osmi drahých letních posil Realu, vstřelil vlastní gól. Bejar Lopez poté hlavičkoval do spojnice břevna a tyče a šest minut před přestávkou upravil Ernesto Gomez na 3:0, když školáckou chybu udělal levý obránce Realu Royston Drenthe.

Všichni očekávali, že po přestávce začne Real výsledek dohánět. Jenže muž zápasu Borja Perez vstřelil už v 52. minutě gól na 4:0. Na hřiště přišel zkušený útočník Ruud Van Nistelrooij a málem vstřelil důležitý gól na hřišti soupeře. Ovšem obrana domácích odolala i závěrečnému tlaku hvězdného týmu.