Gólman Kinský dostal gól od fanouška - Sport - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Sport

Gólman Kinský dostal gól od fanouška

Ikona

22. září 2009, 17.53 | MOSKVA | Český fotbalový brankář ruského Saturnu Antonín Kinský inkasoval při nařízeném pokutovém kopu v sobotním ligovém utkání proti Spartaku Moskva hned dvakrát. Nejprve jej překonal fanoušek, o druhý, regulerní gól se postaral protihráč Alex, informují o tom ruská média.

O fanoušcích se ve fotbale říká, že jsou dvanáctým hráčem mužstva. Doslovně toto nepsané pravidlo platilo právě v sobotním zápase ruské nejvyšší soutěže, kdy se střetl Spartak Moskva a Saturn. V brance domácího mužstva nastoupil český gólman Antonín Kinský, který na tento zápas dlouho nezapomene.

Saturn v emočně vypjatém utkání nakonec zvítězil 2:1, přesto byl v 52. minutě stav vyrovnaný, když z nařízené penalty vyrovnal skóre záložník Alex. Brazilec ale nebyl jediným, kdo českou jedničku mezi tyčemi ruského mužstva prostřelil. Ještě před ním totiž na hříště vtrhl rozvášněný fanoušek, který Alexe doslova předběhl a míč dopravil za záda překvapeného gólmana Kinského. Po střele stihl příznivec přeběhnout hřiště a pozdravit se s rozjásaným publikem. Kinský tak nebyl jediný, kdo nestihl na počínání fanouška zareagovat, celý incident proběhl totiž bez zásahu pořadatelů.

Kinského Saturn dokázal pouhou minutu po proměněné penaltě vstřelit vítězný gól zásluhou Topiče a připsal si důležitou výhru.