Zdraví - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zdraví

Sbírka pro třináctiletou Týnku bez ruky

Sbírka pro třináctiletou Týnku bez ruky

17. května 2024 - Česká republika - Kristýna se narodila s vývojovou vadou – deformovaným pravým předloktím ke všemu přiškrceným pupeční šňůrou. Proto jí hned po narození musela být část ruky v předloktí amputovaná. Bohužel nemá naději na protézu, protože její rána, kterou napadl zlatý stafylokok, se nehojí a pahýlek jí je nadále amputacemi zkracován. Týna to ale nevzdává a navzdory osudu je aktivní sportovkyně. A to je obdivuhodné! Pomozte nám a podpořte společně s námi statečnou třináctiletou slečnu v boji s osudem.

Další revoluční novinka v porodnictví

obr. č.1

26. ledna 2024 - Litoměřice – Na včerejší tiskové konferenci v litoměřické nemocnici akciové společnosti Krajské zdravotní se novináři seznámili s revoluční novinkou – porodním gaučem. Využívají ji tady jako první v Ústeckém kraji. Dar v hodnotě 170 tisíc korun zprostředkoval Nadační fond Propolis 33.

Svatomartinský trh v Liberci

Svatomartinský trh v Liberci

10. listopadu 2023 - Liberec - V sobotu 11. listopadu se před libereckou radnicí uskuteční tradiční Svatomartinský trh. Tato oblíbená událost přináší nejen chuťové lahůdky, ale také zábavu a příležitost nakoupit u místních prodejců.

Nenechte si ujít představení Rozvod v jedinečné atmosféře Valdštejnské zahrady

Nenechte si ujít představení Rozvod v jedinečné atmosféře Valdštejnské zahrady

1. října 2023 - Praha - V rámci projektu W4W: Servis rodiny spolupořádáme divadelní představení Rozvod aneb V mezích přijatelné normy. S radostí vás nyní zveme na podzimní scénu, kterou organizujeme tentokrát společně s naším Generálním partnerem Skupinou Sev.en a jež vám zcela jistě zpestří podzimní dny. Bude se konat 9. října od 19:30 hodin v netradičním open air prostředí – Valdštejnské zahradě. Je nám ctí, že záštitu nad touto kulturní akcí převzal senátor Josef Klement.

Více než 200 tisíc pro kulturu a sport v Ústí nad Labem

Více než 200 tisíc pro kulturu a sport v Ústí nad Labem

18. září 2023 - Ústí nad Labem - Čtvrtý ročník dvoudenního hudebně-divadelního festivalu Energie pro kulturu přivezl do Ústí nad Labem nejen Annu K., Michala Hrůzu nebo Olympic, ale i charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ. Již v pátek 15. září tak mohli návštěvníci letního kina svou minutovou jízdou na oranžových handbike podpořit aktivity místního Divadelního souboru Mladá scéna nebo Domu dětí a mládeže. Pro obě organizace byla ve finále přerozdělena celková částka 145 151 korun. Aby toho nebylo málo, hned v sobotu pak Nadace ČEZ přepočetla vyjeté body na dalších 100 257 korun, a to na Mírovém náměstí. V tomto případě ovšem „šlápli do pedálů“ návštěvníci či přímo účastníci Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem. O tuto částku se podělily sportovní kluby Florbal Ústí nad Labem a Blades Ústí nad Labem.

Vsetínská nemocnice otevřela moderní dialyzační středisko

Vsetínská nemocnice otevřela moderní dialyzační středisko

26. července 2023 - ZLÍNSKÝ KRAJ – Péče o pacienty se závažnou poruchou ledvin má nyní ve Vsetíně komfortní zázemí. Prostory nového dialyzačního střediska v úterý 25. července slavnostně otevřeli představitelé Vsetínské nemocnice, Zlínského kraje a další hosté. Právě Zlínský kraj byl investorem modernizace pavilonu K, kam se rovněž vrací dětské oddělení, infekční ambulance a vznikly zde prostory pro budoucí zdravotníky, studenty partnerské zdravotnické školy.

V sedmém díle Prokopni to zavítají Prokopové do nemocniční lékárny

V sedmém díle Prokopni to zavítají Prokopové do nemocniční lékárny

4. července 2023 - Ústecký kraj - Lékaři ani záchranáři se neobejdou bez léků a lékárníků. V sedmém díle pořadu Prokopni to proto Prokop lékař a Prokop záchranář navštívili Nemocniční lékárnu KZ, kde chtěli znát odpovědi odborníků na časté dotazy.

Kraj podpoří cyklodopravu

Kraj podpoří cyklodopravu

15. června 2023 - Liberecký kraj - Financování tří programů na podporu cyklistiky v regionu schválili krajští radní. Individuální dotace žadatelé využijí na projektování, výstavbu a rekonstrukce cyklostezek. Kraj mezi ně rozdělí celkem 13.197.224,15 korun. Záměr musí ještě schválit zastupitelstvo.

Odlehčená a provzdušněná fixace Opencast

Odlehčená a provzdušněná fixace Opencast

25. května 2023 - Ústí nad Labem – Lékaři na Klinice úrazové chirurgie Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně a Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem nově zavedli možnost vybavit pacienty odlehčenou a hlavně provzdušněnou fixací Opencast.

Město podpořilo modernizaci porodnice

Město podpořilo modernizaci porodnice

25. května 2023 - Teplice – Primátor města Teplic Jiří Štábl a generální ředitel Krajské zdravotní, a.s., MUDr. Petr Malý, MBA podepsali darovací smlouvu ve výši 1,6 milionu korun. Peníze poslouží KZ k nákupu zdravotnických prostředků, jež budou součástí vybavení nově zrekonstruovaných porodních boxů v teplické nemocnici.

Nový pořad Prokopni to

Prokop a Prokop

25. května 2023 - Ústecký kraj - Prokopni to - tak zní název nového pořadu Krajské zdravotní, a. s., a Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje s cílem prokopnout strach a obavy z poskytování první pomoci či z návštěvy nemocnice.

Strana výpisu

1 ...