Zdraví - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zdraví

Svatomartinský trh v Liberci

Svatomartinský trh v Liberci

10. listopadu 2023 - Liberec - V sobotu 11. listopadu se před libereckou radnicí uskuteční tradiční Svatomartinský trh. Tato oblíbená událost přináší nejen chuťové lahůdky, ale také zábavu a příležitost nakoupit u místních prodejců.

Nenechte si ujít představení Rozvod v jedinečné atmosféře Valdštejnské zahrady

Nenechte si ujít představení Rozvod v jedinečné atmosféře Valdštejnské zahrady

1. října 2023 - Praha - V rámci projektu W4W: Servis rodiny spolupořádáme divadelní představení Rozvod aneb V mezích přijatelné normy. S radostí vás nyní zveme na podzimní scénu, kterou organizujeme tentokrát společně s naším Generálním partnerem Skupinou Sev.en a jež vám zcela jistě zpestří podzimní dny. Bude se konat 9. října od 19:30 hodin v netradičním open air prostředí – Valdštejnské zahradě. Je nám ctí, že záštitu nad touto kulturní akcí převzal senátor Josef Klement.

Více než 200 tisíc pro kulturu a sport v Ústí nad Labem

Více než 200 tisíc pro kulturu a sport v Ústí nad Labem

18. září 2023 - Ústí nad Labem - Čtvrtý ročník dvoudenního hudebně-divadelního festivalu Energie pro kulturu přivezl do Ústí nad Labem nejen Annu K., Michala Hrůzu nebo Olympic, ale i charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ. Již v pátek 15. září tak mohli návštěvníci letního kina svou minutovou jízdou na oranžových handbike podpořit aktivity místního Divadelního souboru Mladá scéna nebo Domu dětí a mládeže. Pro obě organizace byla ve finále přerozdělena celková částka 145 151 korun. Aby toho nebylo málo, hned v sobotu pak Nadace ČEZ přepočetla vyjeté body na dalších 100 257 korun, a to na Mírovém náměstí. V tomto případě ovšem „šlápli do pedálů“ návštěvníci či přímo účastníci Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem. O tuto částku se podělily sportovní kluby Florbal Ústí nad Labem a Blades Ústí nad Labem.

Vsetínská nemocnice otevřela moderní dialyzační středisko

Vsetínská nemocnice otevřela moderní dialyzační středisko

26. července 2023 - ZLÍNSKÝ KRAJ – Péče o pacienty se závažnou poruchou ledvin má nyní ve Vsetíně komfortní zázemí. Prostory nového dialyzačního střediska v úterý 25. července slavnostně otevřeli představitelé Vsetínské nemocnice, Zlínského kraje a další hosté. Právě Zlínský kraj byl investorem modernizace pavilonu K, kam se rovněž vrací dětské oddělení, infekční ambulance a vznikly zde prostory pro budoucí zdravotníky, studenty partnerské zdravotnické školy.

V sedmém díle Prokopni to zavítají Prokopové do nemocniční lékárny

V sedmém díle Prokopni to zavítají Prokopové do nemocniční lékárny

4. července 2023 - Ústecký kraj - Lékaři ani záchranáři se neobejdou bez léků a lékárníků. V sedmém díle pořadu Prokopni to proto Prokop lékař a Prokop záchranář navštívili Nemocniční lékárnu KZ, kde chtěli znát odpovědi odborníků na časté dotazy.

Kraj podpoří cyklodopravu

Kraj podpoří cyklodopravu

15. června 2023 - Liberecký kraj - Financování tří programů na podporu cyklistiky v regionu schválili krajští radní. Individuální dotace žadatelé využijí na projektování, výstavbu a rekonstrukce cyklostezek. Kraj mezi ně rozdělí celkem 13.197.224,15 korun. Záměr musí ještě schválit zastupitelstvo.

Odlehčená a provzdušněná fixace Opencast

Odlehčená a provzdušněná fixace Opencast

25. května 2023 - Ústí nad Labem – Lékaři na Klinice úrazové chirurgie Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně a Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem nově zavedli možnost vybavit pacienty odlehčenou a hlavně provzdušněnou fixací Opencast.

Město podpořilo modernizaci porodnice

Město podpořilo modernizaci porodnice

25. května 2023 - Teplice – Primátor města Teplic Jiří Štábl a generální ředitel Krajské zdravotní, a.s., MUDr. Petr Malý, MBA podepsali darovací smlouvu ve výši 1,6 milionu korun. Peníze poslouží KZ k nákupu zdravotnických prostředků, jež budou součástí vybavení nově zrekonstruovaných porodních boxů v teplické nemocnici.

Nový pořad Prokopni to

Prokop a Prokop

25. května 2023 - Ústecký kraj - Prokopni to - tak zní název nového pořadu Krajské zdravotní, a. s., a Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje s cílem prokopnout strach a obavy z poskytování první pomoci či z návštěvy nemocnice.

Výstavba Centra urgentní medicíny byla zahájena

Symbolického aktu poklepání na základní kámen se vedle hlavy státu zúčastnili: generální ředitel liberecké nemocnice Richard Lukáš, hejtman Libereckého kraje Martin Půta, starosta města Turnov Tomáš Hocke, primátor statutárního města Liberec Jaroslav Zámečník, starosta města Frýdlant Dan Ramzer a za konsorcium stavebních dodavatelů Petr Syrovátko.

25. května 2023 - Liberec - V areálu nemocnice byla oficiálně zahájena výstavba Centra urgentní medicíny Letité úsilí všech zúčastněných se konečně zhmotnilo.

Studie: Lidé si mylně myslí, že názory lékařů na očkování jsou rozdělené na půl

Ilustrační fotografie

2. června 2022 - (ČTK) - Lidé se mylně domnívají, že názory na lékařů na očkování proti covidu-19 jsou rozdělené na půl. Ve skutečnosti zhruba 90 procent lékařům vakcínám věří a sami jsou očkovaní a 96 procent by je doporučilo svým pacientům. Vyplývá to ze studie autorů z CERGE-EI, společného akademické pracoviště Univerzity Karlovy a Národohospodářského ústavu Akademie věd ČR a českých vědců z ekonomických akademických pracovišť v Německu, kterou publikoval vědecký časopis Nature. V tiskové zprávě o tom dnes informovala Univerzita Karlova.

Strana výpisu

1 ...